21 Aralık 2010 Salı

Genç Mimarlık Ödülleri 2010


Architecture Review Dergisi Aralık sayısında 2010 Genç Mimarlık Ödülleri'ni tanıtırken geleceğin yıldız tasarımcılarının profesyonel meslek yaşamı öncesindeki tasarımlarını iyiniyetle sorguluyor:
  • Ekonomik ve çevre problemlerine genel bakış nasıl?
  • Giderek hızlanan dünyadan nasıl etkileniyor?
  • Mekanı koşullarıyla doğru ilişkilendirebiliyor mu?
  • Teknoloji geleceğimizi kurtaracak mı?
RIBA'nın ilk olarak 1999 yılında kurduğu Genç Mimarlık Ödülleri 12 yıldır  yetenek, duyarlılık ve  yaratıcılıkla önyargılara karşı yanıtlar bulan genç fikirlere verilmektedir.
Mimarlık alanında  uzun çalışma yılları ve çeşitli deneyim olgunluk göstergesi sayıldığı için yalnızca 45 yaşın altındaki tasarımcıların yapıtları ödüllendirilmektedir. 40 yaşınızda hala bir mimari uygulamanız olmayabilir ancak değerlendirilen iyi ve sorumlu mimarlık yapılarıdır.

Öğrencilerle ve genç tasarımcılarla ortaklaşa proje ve atölye çalışması yürüten herkes gençlerin duyarlı ve pratik çözümlere yatkın olduğunun farkındadır. Bütün pragmatist felaket senaryolarına rağmen "herkes için tasarım" ın dünyayı kurtaracağına inanıyor ve  tasarımın geleceğine sahip çıkmayı özendiren gençlere yönelik ödülleri destekliyoruz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder