15 Mayıs 2011 Pazar

TAG Platform Raporu ile Türkiye, Dünya Tasarım Haritası’nda Yerini Aldı


SeeProject adı altında yürütülen ve tasarımın topluma sadece sürdürülebilir ve inovatif ürün ve hizmetler sunmakla kalmayıp kapsayıcı bir topluma da katkıda bulunabileceğine odaklanan çalışma kapsamında hazırlanan tasarım haritasında Türkiye, TAG Platform olarak hazırladığımız özet rapor ile yerini aldı.


SeeProject 11 ülkede üyesi bulunan ve yönetimlerin inovasyon ve tasarım politikaları üzerinde etkili olmak üzere deneyim ve bilgi paylaşımını sağlayan SEE (Sharing Experience Europe – Policy, Innovation & Design) adlı uluslararası ağın yürüttüğü bir proje.

Yerel kurumların hazırladığı raporlar ile oluşturulan harita, ülkelerle ilgili özet raporlara yer vermekte ve dünyada tasarım politikalarının gittiği yön ile ilgili genel bir fikir oluşmasına katkıda bulunmakta. Ülke raporlarında özetle tasarım ile ilgili farkındalık yaratmak üzere gerçekleştirilenlerden bahsedilerek tasarım politikalarına duyulan ihtiyaç özellikle vurgulanmakta.

TAG Platform olarak geçtiğimiz aylarda bu proje için hazırladığımız raporun bir özeti SeeProject Bülteni’nde ve tasarım haritasında yerini aldı.


Proje hakkında detaylı bilgi için: http://www.seeproject.org/index

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder